Biorezonans Terapisi 1

Biorezonans yöntemi temel olarak, doğadaki her maddenin enerjinin yoğunlaşmış hali olduğu ön kabulünden hareket etmektedir ve doğadaki her madde gibi insan organizması da farklı elektromanyetik frekanslara sahiptir. Rezonans terapileri yoluyla, insan organizmasına küçük enerkjetik dokunuşlar gerçekleştirilerek belli birtakım konularda gelişmeler sağlanabilmektedir. Biorezonans müdahaleler yoluyla, her insanın vücudunda bulunan elektomanyetik dalgalardan, sağlıksız niteliğe sahip olanları ortadan kaldırılabilmekte ve böylece vücudun kendini iyileştirme potansiyeli aktive edilebilmektedir.

Biorezonans Terapisi Uygulaması

Biorezonans terapilerde, kişinin fiziksel olarak tedavisi psikolojik olarak dengeli olmasıyla bağlantılı olarak ele alınmakta ve bütünsel bir bakış açısıyla, bütünsel bir sağlık ve iyilik hali hedeflenmektedir. Bu bakımdan farklı işlevlere ve etkilere sahip terapi yöntemleri üzerinden, kişiye uygulanan tedaviye destek niteliğinde gerçekleştirilen biorezonans terapilerin uygulanma yöntemleri değişiklik göstermektedir.

İçindekiler

Klasik biorezonans terapi nasıl uygulanır?

Klasik biorezonans, istenilen parametrelerde çalışmak üzere Almanya’da üretilmiş bir biorezonans cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Biorezonans cihazına, kişide gelişme ve iyileşme sağlanması amacıyla, vücutta olumsuz etkileri saptanan maddeler yerleştirilmekte ve cihaz tarafından bu maddelerin frekans paternleri tespit edilip kullanılarak tedaviler gerçekleştirilmektedir.

Biorezonans uygulaması sırasında, kullanılan cihaz içerisine kişinin tükettiği ve vücudun temel dengesini bozan nitelikte maddeler yerleştirilmektedir. Bu aşamada kişi cihaza ait elektrotları tutmakta ve ayaklarını metal plakalara yerleştirmektedir.

Kişinin vücuduna zarar veren veya olumsuz etkilerde bulunan maddeler, biorezonans cihazına yerleştirilerek maddelerin doğada sahip olduğu frekanslar algılanmakta ve algılanan bu frekanslar üzerinden ters çevirme işlemi uygulanarak vücuda geri gönderilmektedir. Böylece, ters niteliğe sahip iki frekansın birbirini yok etmesi sağlanmaktadır. biorezonans işlemi sırasında, kişi sakinleşme ve rahatlama dışında hiçbir şey hissetmemektedir.

Pemf Terapi Nasıl Uygulanır?

Biorezonans terapilerde, bütünsel bir yaklaşım söz konusudur. Bütünsel yaklaşım doğrultusunda, kişide fiziksel problemlere sebep olan durumların tespiti ve tedavisi, psikolojik problemlerden ve temel sebeplerden bağımsız değerlendirilmemektedir.

Pemf terapi, genellikle biorezonans terapi sonrası gerçekleştirilen ve kişinin durumuyla ilgili bütünsel yaklaşımla yapılan değerlendirmeler sonucunda gerçekleştirilen biorezonans uygulamasıdır. Pemf uygulamasına geçildiği noktada, artık maddeye ait frekans paterninin belirlenmesi ve silinmesi amaçlanmamaktadır. Pemf terapilerde, kişinin sistemini dengelemeye yönelik işlemler gerçekleştirilmektedir.

Pemf terapilerde temel amaç kişinin sistemsel iyilik halini sağlamak ve potansiyel iyileşme niteliğini tekrar açığa çıkarmak amaçlanmaktadır. Bu bağlamda Pemf terapide, kişinin sistemsel dengesini sağlamak amacıyla renklere ve meridyenlere göre sistematize edilmiş elektromanyetik atımlar gerçekleştirilmektedir. Böylece Pemf  terapilerle kişinin hem bedensel hem de ruhsal yapısı dengelenmekte ve bir nevi tamir edilmektedir. Pemf  terapi, hem vücudu hem sinir sistemini destekleyen niteliği doğrultusunda birçok sağlık problemi için destekleyici tedavi niteliğinde kullanılabilmektedir.

Pemf terapilerde, vücuda elektron verilmekte ve böylece vücudun genel elektrik potansiyeli yükseltilerek, iyileşme potansiyeli uyarılmaktadır.

Biorezonans Tedavisi Ne İşe Yarar?

Biorezonansın faydaları hakkında yapılan araştırmalara göre bu tedavi yöntemi şu sorunlar için kullanılabilir;

Fibromiyalji: Bir Rus çalışmasına göre, iki grup fibromiyalji hastası karşılaştırıldı. Bir grup manuel terapi ve masaj ile tedavi edilirken, diğer gruba manuel terapi ve masajın yanı sıra biorezonans uygulandı. Biorezonans terapisi uygulanan grup daha hızlı bir iyileşme yaşadı ve terapötik etki de daha uzun sürdü.

Aşırı antrenman ve yorgunluk:  60 sporcu üzerinde yapılan bir başka çalışma, biorezonans tedavisi uygulanan kişilerde daha fazla iyileşme görüldüğünü ortaya çıkarmıştır. Biorezonansın kan basıncını normalleştirmeye ve sporcuların stres tepkisini yeniden dengelemeye yardımcı olduğu ortaya çıktı.

Mide ağrısı: Biorezonans tedavisi alan 10 kişi ile tedavi almayan 10 kişiyi karşılaştıran küçük bir Alman çalışmasında, araştırmacılar biorezonansın açıklanamayan mide ağrısını önemli ölçüde azalttığını buldular.

Sigara bağımlılığı: 2014 yılında, 190 sigara kullanan kişi ile gerçekleştirilen bir çalışma, sadece bir seans biorezonans tedavi uygulananların, bir yıl sonra sigarayı başarılı bir şekilde bırakma olasılığının daha yüksek olduğunu buldu.

Alerjiler: Çalışmalara göre biorezonansın astım ve egzama gibi alerjik semptomları iyileştirebileceği ortaya çıkmıştır.

Biorezonans Terapisinin Faydaları

Biorezonans terapisinin bir sonucu olarak, zayıflamış bir organ normal işleyişi için gerekli olan enerjiyi alır ve bu enerji geniş bir ölçekte yeniden dağıtılır ve etkilenen organların çalışabilirliği geri kazanılmış olur. Aynı zamanda biorezonans terapisinin aşağıdakiler de dahil olmak üzeri birçok faydası vardır;

  • Non-invazivdir ve yan etkisi yoktur.
  • İlaç ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur.
  • Ruh halini ve tutumu iyileştirir.
  • Birçok hastalık için yararlı bir teşhis aracıdır.
  • Viral enfeksiyon vakalarını azalttığı kanıtlanmıştır.
  • İlaçsız bir tedavi olduğu için diğer tedavilerle birlikte zararlı etkileşim riski olmadan kullanılabilir.
  • Cerrahi prosedürler de dahil olmak üzere yaralanmaların iyileşmesini hızlandırır.

Detaylı bilgi için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *